Kování

Pro zajištění maximálního komfortu při obsluze okna používáme rakouské celoobvodové kování MACO MULTI TREND se čtyřpolohovou klikou, která umožňuje okno otevřít, zavřít, sklopit nebo nastavit do polohy spárového větrání.** Nůžky pro spárové větrání zajišťují jednoduchou a nekomplikovanou obsluhu. Při nastavení kliky do polohy 45° se křídlo vykloní asi o 10 - 13 mm. Nové nůžky pro spárové větrání mají integrovanou protiprůvanovou pojistku !! **převodovka MACO-TREND s pojistkou proti svěšení křídla a pojistkou proti chybné manipulaci klikou, u balkonových dveří navíc je doplněna protiprůvanovou pojistkou. Excentrické zavírací segmenty umožňují pečlivé dotěsnění křídla po celém obvodu a tím docílit nejlepší izolační vlastnosti okna.

Bezpečnost

Okenní a dveřní kování je možno opatřit bezpečnostními prvky, které zvyšují odolnost okna proti vloupání. Okno je možné opatřit základním bezpečnostním prvkem ve spodní části křídla nebo pro speciální účely opatřit okno speciálním bezpečnostním kováním MACO dle normy AHS nebo DIN.

Jako příslušenství jsou dodávány k základnímu vybavení dle přání zákazníka omezovače otevírání, pojistky proti vypáčení křídla, dětské pojistka atd.

nabízíme kvalitní systémy posuvných a skládacích dveří až do šíře 8m a výšky 2,6m od firmy SIGENIA nebo GU (SRN).

Vrchní kování pro okna a balkónové dveře

Maco Harmony

Hoppe Secustik
Okenní oliva z hliníku, s mechanismem zamezujícím násilnému pohybu kování z vně okna, s možností aretace po 45° pro spárové větrání - mikroventilace.